World of Anime
Bun Venit pe World Of Anime.Daca vrei sa te distrezi si sa ai acces la toate dosarele noastre te rog sa te inregistrezi.
Orasul nostru From-manga-to-anime-bleach-20070326060023754
World of Anime
Bun Venit pe World Of Anime.Daca vrei sa te distrezi si sa ai acces la toate dosarele noastre te rog sa te inregistrezi.
Orasul nostru From-manga-to-anime-bleach-20070326060023754
World of Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

World of Anime

Aici este situl national anime!! Pe acest forum puteti deveni cineva, in scurt timp.
 
Acasa2CăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
INAINTE DE A POSTA CITESTE REGULAMENTUL IAR APOI PREZINTATE!
Ora
Ultimele subiecte
» Dorinta corupta
Orasul nostru Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 2:40 pm Scris de

» Alb/negru
Orasul nostru Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 2:38 pm Scris de

» Ce iti vine in minte?
Orasul nostru Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 2:37 pm Scris de

» Gaseste rima
Orasul nostru Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 2:36 pm Scris de

» Cum esti?
Orasul nostru Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 2:36 pm Scris de

» ~ At the moment I want~
Orasul nostru Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 2:34 pm Scris de

» Persoana care urmeaza
Orasul nostru Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 2:33 pm Scris de

» Sa numaram pana la 1000
Orasul nostru Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 2:32 pm Scris de

» Aresteaza userul de mai sus!
Orasul nostru Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 2:31 pm Scris de

Statistici
Avem 10 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: ^^Nana^^

Membrii nostri au postat un numar de 527 mesaje în 111 subiecte
Portal

Distribuiţi | 
 

 Orasul nostru

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Lucy
Lucy
ModeratorModerator

Mesaje : 25
Data de inscriere : 13/12/2009
Varsta : 28
Localizare : Temeswar

Orasul nostru Vide
MesajSubiect: Orasul nostru   Orasul nostru Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 5:03 pm

Mda,sa zicem ca am citit singurul topic de aci asa ca sunt sigura ca va posta,totusi,cineva aici^^...So,din ce oras venti,va place sau niet,cateva informatii despre el.

Incep eu.Orasul in care m-am nascut si ma aflu si astazi e Timisoara.E un oras frumos,nu l-as parasi niciodata deoarece mie imi place.Spre deosebire de Bucuresti,Timisoara e mult mai curata,fara crime si violuri la fiecare pas si,cel putin din cate stiu eu,cu parcuri unde verdele(Adica florile,copacii,iarba) domina.Informatii...Timisoara a fost construita pe o mlastina,Bega trece prin ea,Timisul pe langa...A fost "proproietate" turceasca da' am uitat ce s-a intamplat de-a devenit romaneasca.Aci a inceput revolutia in 1989,unde,pe scarile catedralei au fost impuscati mai multi oameni.Pe cladirile din centru se pot vedea urmele de gloante care au ramas ca amintire de la revolutie.Consider ca isi merita numele de "Orasul Florilor" caci,desigur,poate nu e un oras asa de ingrijit ca altele dar cel putin are spatii verzi cam aproape peste tot in oras.So?How is your town? :]
Sus In jos
http://anime-universe.forumz.ro

Raluky
Crazy Kid
Crazy Kid

Mesaje : 34
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 30
Localizare : Between Heaven and Hell ^^

Orasul nostru Vide
MesajSubiect: Re: Orasul nostru   Orasul nostru Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 6:51 pm

Orasul meu...Brasov
Sincer nu ma pot plictisi de el Very Happy
Are cateva atractii turistice foarte tari sincer :Biserica Neagra,Casa Sfatului,Turnul Alb & Turnul Negru, Casa Muresenilor, Casa Hircher (care mai nou e bodega...sorry restaurant) etc.
De 2 ani Brasovul e renumit datorita cuplului Elodia& Cioaca ...heh vecinii mei as putea zice Very Happy
Hmm...cel mai frumos parc este Parcul Tractorul si nu cel din centru ^^ datorita noului patinoar acoperit aproape terminat, flori,bancute, locuri nice de joaca pt copilasi si alei mai departe de ochii tuturor asa mai pt romantici:D
Nice and clean,primaru a facut treaba buna ^^
Ce nu imi place? Concerte foaaarte rar..adica cu artisti renumiti..pentru ca vin in centru pe scena doar tanci care abia stiu de ei si care danseaza de doua ori pe muzica populara...in rest e un oras super tare :X
Sus In jos
Alucard
Alucard
Administrator
Administrator

Mesaje : 136
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 31
Localizare : Undeva de unde te vad

Orasul nostru Vide
MesajSubiect: Re: Orasul nostru   Orasul nostru Icon_minitimeLun Dec 14, 2009 10:39 am

Sa fiu sincer orasul meu este asa

Un oras dragut,nu pot sa spun nu.Atractii turistice nus daca are.Ma rog..orasul meu este Pascani din Judetul Iasi,cel mai mare magazin din oras cred ca e ....am uitat numele.Oricum orasul meu nu este de lepadat,are strazi dragute,multe magazine,aici m-am nascut si aici voi trai pana cand cresc desigur.
Sus In jos
https://worldanime.all-up.com
Lucy
Lucy
ModeratorModerator

Mesaje : 25
Data de inscriere : 13/12/2009
Varsta : 28
Localizare : Temeswar

Orasul nostru Vide
MesajSubiect: Re: Orasul nostru   Orasul nostru Icon_minitimeLun Dec 14, 2009 7:44 pm

Alucard a scris:
Pascani din Judetul Iasi

Lool..Prin Pascani trec atunci cand merg la bunica(Adica trece trenu' prin gara :]])...Bunica imi povestea ca atunci cand eram mica eu am venit cutrenu' pana la Pascani si ea m-a luat acolo pana la Cotnari(Jud.Iasi)...Da' ma rog...Doar din gara n-ai ce sa vezi asa ca nu pot sa-mi spun parerea XD
Sus In jos
http://anime-universe.forumz.ro
Ralu-chan
Ralu-chan
ModeratorModerator

Mesaje : 213
Data de inscriere : 07/01/2010
Varsta : 26
Localizare : In Deutschland

Orasul nostru Vide
MesajSubiect: Re: Orasul nostru   Orasul nostru Icon_minitimeSam Ian 09, 2010 12:32 pm

Hmmm...orasul meu:Suceava
Nu pot sa spun ca nu este un oras frumos este chiar dragut!Cred ca cele mai mari atractii sunt Cetatea de Scaun,Muzeul de Istorie,Muzeul de stiinte ale naturii! Si cel mai mare magazin din Suceava este Iullius Mall-acesta este si in Iasi(cred ca le avem pe toate de la Kaufland pana la Shopping City Suceava).Straziile sunt curatele...parcuri putine dar faine...florii,locuri de joaca,bancute primavara este plin de pasarele si ii dragutel!
Eu si prietenele stam cel mai mult in parcul:Trei Barbosi(nu este prea cunoscut...insa noua ne place)se numeste asa pt.ca acolo sunt 3 statui cu 3 barbati care au barba(habar nu am cum ii cheama)
Cam atat... Very Happy
Sus In jos

Continut sponsorizat



Orasul nostru Vide
MesajSubiect: Re: Orasul nostru   Orasul nostru Icon_minitime

Sus In jos
 

Orasul nostru

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
World of Anime :: Discutii/Non-Anime-